..."/>

חשיפה – iPad נחשף הערב בסן פרנסיסקו

לאחר חודשים שמועות על השקתו הצפויה של מחשב טאבלט (tablet, מחשב לוח) החדש של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל, חשף היום מנכ"ל החברה, סטיב ג'ובס, את מכשיר אייפד (iPad) – אשר פרשנים ציינו כי נראה כמו מכשיר סלולר אייפון גדול.

"אנחנו רוצים לפתוח של שנת 2010 עם מוצר באמת קסום ומהפכני", אמר בתחילת האירוע ג'ובס, אשר נראה "רזה באופן מטריד", כפי שציינו בלוגרים ומשתתפים באירוע. "מדובר במכשיר הרבה יותר אינטימי ממחשב נייד ובעל יכולות הרבה יותר גדולות מאלו של טלפון חכם", הוסיף ג'ובס.

המכשיר, שאחד מייעודיו העיקריים הוא קורא ספרים אלקטרוני שיתחרה בקינדל של אמזון ובסוני רידר, כולל מסך מגע, חיבור לאינטרנט ונגן מוסיקה. "אייפד מציע את חוויית הגלישה הטובה ביותר", אמר ג'ובס. משקלו של אייפד הוא 680 גרם בלבד, ומסך מגע בצבע מלא (בניגוד לקינדל השחור-לבן), בגודל 9.7 אינץ' (24.6 ס"מ). דגמים שונים של אייפד מציעים זיכרון של 16, 32 או 64 ג'יגה בייט, ואורך חיי הסוללה של המכשיר הוא עשר שעות.

ג'ובס, אשר לפי דיווחים בארה"ב אמר באחרונה כי המכשיר החדש הוא החשוב ביותר שעשה בחייו, הדגים באירוע כיצד משמש אייפד לגלישה באינטרנט באמצעות דפדפן סאפרי של אפל. במסגרת ההדגמה הקליד ג'ובס אי-מייל באמצעות מסך מגע ודפדף באלבום צילומים על ידי תנועות אצבע לרוחב המסך. ג'ובס ציין כי אייפד יהיה טוב יותר מכל מחשב נייד או טלפון חכם אחר בשוק בכל הקשור לקריאת ספרים אלקטרונים, משחקי מחשב וצפייה בסרטי וידיאו.

באירוע בעיר סן פרנסיסקו, שההכנות לקראתו נעטפו כהרגלה של אפל במסתוריות רבה, ציין ג'ובס כי אפל היא כעת יצרנית המכשירים הניידים הגדולה בעולם, יותר אפילו מחברת נוקיה הפינית. עוד אמר כי אפל מכרה לפני מספר שבועות את נגן המדיה אייפוד ה-250 מיליון שלה

מקור : TheMarker

Related posts

Top