..."/>

שיתוף תיקיות ברשת מחשבים

יש לכם יותר ממחשב אחד ורשת בעסק? אין טעם להעביר קבצים ממחשב אחד לשני באמצעות מיילים, התקני איחסון ניידים וכדומה. במקום, שתפו אותם ברשת,
הגדרות בסיסיות
בשלב הראשון נגדיר צפייה בקבצים המשותפים ללא סיסמה, עבור המחשבים האחרים בבית שמחוברים לנתב. כברירת המחדל האפשרות הזו מסומנת כבר, אבל נוודא שהיא אכן קיימת.

לשם כך ניכנס ל-My Computer (המחשב שלי) מתפריט Start ("התחל"). בחלק העליון של החלון נפתח את Tools (כלים) ואז את Folder Options (אפשרויות תיקיה). נעבור ללשונית View (תצוגה), ונסמן את האפשרות Use simple file sharing ב-V. מאשרים וסוגרים.

שם ידידותי
לאחר מכן ניתן שם ידידותי לכל אחד מהמחשבים ברשת. לחיצה ימנית על My Computer, כניסה ל-Properties (מאפיינים) ובחירה בלשונית Computer Name (שם המחשב) יובילו למסך הרלוונטי. לוחצים למטה על Change על מנת לשנות את השם שניתן למחשב אוטומטית – לשם שתוכלו לזכור בקלות, למשל, moshe-laptop.

הגדרת השיתוף
כעת ניגש להגדרת השיתוף עצמו. פתחו את סייר הקבצים של Windows, וגשו לתיקיה אותה אתם מעוניינים לחלוק עם מחשבים אחרים. סמנו את הספרייה הרלוונטית בקליק ימני ובחרו ב-Sharing and Security. במסך שלפניכם, בחלק התחתון (שתחת הכותרת Network sharing and security) תופיע אזהרת אבטחה והצעה להריץ אשף הגדרה – ותרו עליו, ובחרו ב-Click here במקום.

לאחר מכן יש לסמן את האפשרות של Share this forlder (שתף תיקיה זו) ב-V. שימו לב! סימון ה-V הנוסף שמתחתיו, שמתחת יאפשר למשתמשים במחשבים האחרים לא רק לצפות בתיקיה, אלא גם לבצע בה שינויים.

מאשרים ושוב מאשרים. זהו, השיתוף מוגדר. כדי לגשת לקבצים המשותפים יש לכתוב בשורת הכתובת בסייר הקבצים של Windows את שם המחשב שבקבציו רוצים לעיין בצירוף שני לוכסנים אחוריים (backslash). כמו למשל כך: moshe-laptop// (הלוכסנים בדוגמה הפוכים).

Related posts

Top