..."/>

ביטוח בריאות פרטי – מכסים את מה שסל הבריאות לא נותן

ביטוח בריאות

כולנו מבוטחים בדרך זו או אחרת. דרך סל הבריאות אנחנו מקבלים את הדברים הבסיסיים ביותר. סבסוד חלקי עבור תרופות, מענה רפואי וכו'… אבל מה יקרה ביום נצטרך משהו מעבר? כאן סל הבריאות כבר לא מתערב, נוכל להגיע למצב בו אין לא כסף לשלם עבור תרופה שסל הבריאות אינו מכסה ופשוט נצטרך למצוא מאיפה להשיג את הסכום הענק הזה, על ידי משכון הבית, הלוואת וכו'… אף אחד לא רוצה להגיע למצב הזה… אז מה ביטוח הבריאות הפרטי נותן לנו שסל הבריאות לא?

ביטוח בריאות פרטי לעומת סל הבריאות

אפשר להגיד שההבדלים בין ביטוח בריאות פרטי לבין סל הבריאות שלנו הם שמיים וארץ. אמנם, האדם הממוצע לא יבחין בפערים האלה אלא רק בשעת צרה, מה זה אומר? סל הבריאות מסבסד לנו תרופות שונות שאנו צורכים באופן קבוע, טיפולים שונים, ניתוחים וכו'… אך מה קורה כאשר התרופות אותן אנו צריכים הן יקרות מאוד? מה קורה בזמנים בהם אנו מגיעים למצב שבו אנחנו זקוקים לניתוח מיוחד שהעלות שלו גבוהה בצורה קיצונית? בזמנים כאלה, סל הבריאות מסיר את הכפפה ומשאיר אותנו מבולבלים אל מול ההוצאות הענקיות האלה. בזמנים כאלה, אנו מחפשים הלוואות שונות, נכנסים לחובות, ממשכנים את הרכוש שלנו ועושים הכל על מנת שנוכל לממן את הטיפול. הדבר שונה כאשר מדובר בביטוח בריאות פרטי, ביטוח הבריאות מכסה אותנו גם במקרים קיצוניים (מקרים אלו יפורטו לכם), בין אם מדובר בניתוח בחו"ל ובין אם מדובר בתרופה למחלה קשה. עבור סכום מזערי כל חודש בחודשו אנחנו נוכל להיות מכוסים ולהסיר דאגה מליבנו בפן הכלכלי. אין לדעת מאיפה תבוא המכה ותמיד צריך להיות מוכנים לה. בנוסף, גם כאשר אנחנו זכאים לעזרה דרך סל הבריאות, הפרוצדורה ארוכה ומייגעת, בעוד שבביטוחי בריאות פרטיים הדרך הרבה יותר פשוטה. כמו כן, היחס המהיר והמפורט שתקבלו בביטוחי בריאות פרטיים הוא בצורה משמעותית יותר יעיל מאשר הנענות בסל הבריאות – דבר זה נגרם עקב תחרות רחבה שנוצרה בין ביטוחי הבריאות הפרטיים. בביטוח בריאות פרטי אתם יכולים לבחור על מה להיות מכוסים ועל מה לא ובהתאם לכך המחיר משתנה מאדם לאדם. יש מגוון מסלולים רחב המיועד לכל אדם בהתאם למצב הבריאותי שלו. 

חשוב לציין היום, רוב הבתים מכסים את עצמם גם דרך סל הבריאות וגם דרך ביטוח בריאות פרטי. מנהג זה מקנה לנו ביטחון מלא ושלווה לאורך זמן. רצוי להיות מכוסים דרך ביטוח בריאות פרטי בכל גיל, לצערנו מחלות כאלה ואחרות תוקפות ילדים ומבוגרים כאחד. ההשקעה החודשית הזאת יכולה למנוע ממכם צרות רבות בעתיד, ראו בביטוח הבריאות כהשקעה לטווח ארוך, בתקווה שלא יהיה צורך להשתמש בה.

Top