..."/>

איך אפשר להתחיל לסחור במניות?

יש לכם כסף פנוי ואתם רוצים ליהנות מתשואות גבוהות. שוק הבורסה יכול להתאים לכם וזאת לאחר שתלמדו אותו ותגלו מה האפשרויות העומדות לפניכם. סחר במניות יכול להתבצע היום על ידי כל מי שמחליט בכך ואין צורך להיות בעלי הון עתק כדי להשקיע. זמינות המידע וקלות ביצוע מכירות כמו קניה ומכירה של מניות הפכו את הסחר לנגיש עבור רבים.

רגע לפני שתתחילו – כדאי לדעת

גם אתם רוצים לסחור במניות? רגע לפני שאתם מתחילים כדאי שתעשו עבודה מקדימה, תלמדו את הנושא ותחליטו כיצד אתם רוצים לבצע את ההשקעה שלכם.

  • שוק ההון – שוק ההון מאפשר לכם לסחור במניות, אגרות חוב (אג"ח), אופציות ועוד. אתם צריכים לבחור את אפשרות ההשקעה הטובה לכם. השיקולים שיכולים להשפיע על ההחלטה באיזו מניה או אופציה אחר להשקיע יהיו המצב בשוק, הרקע של החברה והצורך שלכם.
  • אורך זמן ההשקעה – אתם יכולים לחפש אחר אופציית השקעה לטווח ארוך או קצר וההחלטה לכמה זמן אתם רוצים להשקיע היא אישית. אתם יכולים לחלק את ההון שלכם ולפזר את ההשקעות שלכם בין השקעות לטווח קצר והשקעות לטווח ארוך או להחליט באופציה אחת בלבד.
  • אופי ביצוע הפעולות – בעבר כדי לבצע פעולות של רכישה או מכירה של מניות היה צריך להגיע אל הבנק (או ליצור איתו קשר בצורה אחרת) ולבקש ממנו לבצע את הפעולה. היום אין צורך בכך וכל אחד יכול לשלוט במניות שלו מהמחשב או המכשיר הנייד כאשר ישנם אתרים ותוכנות המיועדות לביצוע מסחר בצורה קלה. מומלץ לבחון את האפשרויות השונות לפני שבוחרים עם איזה אתר לסחור.

ללמוד למה אתם נכנסים

לפני שתתחילו לסחור במניות כדאי מאד שתלמדו על התחום. לא כל מי שמתחיל להשקיע מרוויח והליך הלמידה משמעותי מאד. הלימוד יכול להתבצע מהבית כאשר ישנו חומר רב ברחבי הרשת, אתרים כאלה למשל מציעים אפשרות לעקוב בזמן אמת אחר מניות של חברות שונות, אפשר גם להצטרף לקורסים מקוונים ואפשר להיעזר בחברה לבצע את ההשקעות. בכל מקרה יש להתחיל את המסחר עם ידע מוקדם.

עשו השקעה שקולה

אפשר לשמוע על ישראלים רבים שמרוויחים והרוויחו ממסחר במניות. ישנם כאלה שהפכו את המסחר לפרנסה העיקרית שלהם וישנם כאלה שמשקיעים במקביל לעבודתם. חשוב לשים לב לכמה מרכיבים לפני שיוצאים לדרך והם:

  • גובה ההשקעה – חשוב מאד לבחור את גובה ההשקעה, כלומר הסכום שאתם מוכנים לסכן ולעשות זאת לפני שתתחילו להשקיע בבורסה.
  • הרשאה לביצוע פעולות – כדאי לפנות אל הבנק לאשר ביצוע של פעולות הקשורות במסחר במניות מהחשבון האישי באתר האינטרנט.
  • בחינת עמלות – מי שמבצע מסחר במניות דרך הבנק צריך לבחון את גובה העמלות לפני שהוא מתחיל לסחור ואף לבצע מו"מ על גובה העמלות ולהוריד אותן.
  • לימוד התחום – אם שמעתם על אנשים שהרוויחו במסחר במניות ואתם רוצים להיות כמותם אך לא התנסיתם בתחום, זה הזמן להשקיע בתהליך למידה ולהיעזר גם באחרים.
Be the first to like.

*

*

Top