מגזין קומפייל Comp-IL

בניית אתר לעסקים קטנים כגדולים

עסקים קטנים זקוקים לאתר אינטרנט על מנת לשמר לקוחות קיימים, לגייס לקוחות חדשים ולהרחיב את הפנייה לקהל יעד פוטנציאלי. יחד עם זאת, רוב העסקים הקטנים לא תמיד מנצלים את היתרונות של אתר אינטרנט. חלק מבעלי העסקים חוששים להפנות משאבים מהמדיה המסורתית אל המדיה החדשה, בעוד אחרים נרתעים מהתחום בשל חוסר ידע והיכרות. בנוסף, הנוכחות של חברות גדולות ובינלאומיות ברשת האינטרנט מרחיקה את העסקים הקטנים.

אנשי מקצוע העוסקים בטכנולוגיה טוענים כי העתיד של רשת האינטרנט שייך דווקא לעסקים הקטנים וזאת בשל מספר סיבות. ראשית, יש יותר ויותר פלטפורמות המאפשרות הקמה של אתר אינטרנט איכותי ומזמין במינימום משאבים ומאמץ. המשמעות היא יצירת תחרות עבור האתרים הגדולים, הוזלת עלויות ופתיחת התחום של אתרי אינטרנט מסחריים גם עבור עסקים קטנים. שנית, המעבר לניהול עסקאות, צריכת שירותים ורכישת מוצרים דרך האינטרנט נמצא במגמת עלייה. עסקים קטנים לא יכולים להרשות לעצמם לקפוא על השמרים. בעל עסק שנשאר מאחור עלול לפספס את ההזדמנות, להיגרר להפסדים ולייצר חיסרון משמעותי מול מתחרים. מהבחינה הזו, האינטרנט הוא דווקא כלי חיוני העומד לרשות בעלי העסקים הקטנים ויכול לשרת אותם לאורך זמן.

טיפים ועצות לבניית אתר

בעלי עסקים המעוניינים לבנות אתר אינטרנט צריכים להבין קודם כל איזה סוג של מוצר מתאים עבורם. ההבחנה העיקרית היא בין עסק המתפרנס ממכירת שירות לבין עסק המתמחה במכירת מוצרים. עסק המציע שירות יכול להקים אתר אינטרנט ולשפר אותו תוך כדי תנועה ובהתאם לפידבקים מקהל היעד, אולם עסק המציע מוצרים חייב לדאוג לרמת אבטחה ואמצעי תשלום. אי אפשר להקים אתר אינטרנט ללא סדר עדיפויות מוגדר מראש. תפקידו של בעל העסק הוא לבחון את האלטרנטיבות הקיימות ולקבוע במה להתמקד. שלבי האפיון והפיתוח של האתר חשובים לא פחות מהשלבים בהם נכתב הקוד הטכני.

מעניין לראות כיצד עסקים קטנים בתחומים שונים משתמשים באתרי האינטרנט. מבחינת בעל עסק ללא אתר, היתרון הוא שניתן להתרשם מהאופן בו פועלות חברות ולשכלל את הקיים. הרגלי השימוש של הגולשים באינטרנט קובעים במידה רבה את הצלחת האתר. הטיפ העיקרי הוא לאפיין את קהל היעד, לערוך רשימה של תחומי עניין ולהציע את השירות היעיל ביותר. אתר אינטרנט לא אמור לשמש רק בתור כרטיס ביקור שיווקי של העסק. האתר מייצג את העסק, מאפשר לו להגיע למחוזות חדשים ויכול לתרום לשיפור ההכנסות שלו באופן כמעט מיידי. יחד עם זאת, את היתרונות הללו של אתרי אינטרנט לעסקים קטנים ניתן להשיג רק אם חושבים בגדול.

מי יכול לעזור בעת בניית אתר אינטרנט?

בעיה נוספת איתה מתמודדים בעלי עסקים רבים קשורה לחוסר היכרות עם התחום. בעוד בחברות גדולות יש מחלקות שלמות העוסקות בתפעול, פיתוח והקמה של אתרי אינטרנט, בעסקים קטנים אין תקן לתפקיד מן הסוג הזה.

עסק קטן שרוצה להפוך לחברה גדולה יכול וצריך להשתמש באינטרנט, והדרך לגשר על הפער היא באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע. רצוי לקבל המלצות על חברות העוסקות בהקמת אתרי אינטרנט לעסקים קטנים, לתאם פגישת ייעוץ ולא להתבייש לשאול על נושאים לא ברורים.

המאמר באדיבות חברת Dig-it – מתמחה בבניית אתרים באינטרנט ואתרי תדמית לעסקים

שיתוף :

כתבות נוספות במגזין

שלחו הודעה למערכת

הכי נצפים במגזין:

איך קריפטו עוזר לקדם חופש בעולם

קריפטו הוא נכס דיגיטלי מבוזר, בעל פוטנציאל לחולל מהפכה פיננסית משמעותית. יתרה מכך, התחום המתפתח עשוי לתרום רבות לקידום חופש, פרטיות וריבונות אינדיבידואלית בכל רחבי

כמה דברים שלא ידעתם על קריפטו

קריפטו הוא אחד הנושאים החמים ביותר כרגע, לא רק בתחום הפיננסי אלא בכלל. בין אם אתם משקיעים, חושבים על זה או סתם מתעניינים בתחום, כנראה

מה כוללים שירותי סליקה לעסקים

אם אתם בעלי עסק קטן, בינוני או גדול אחד הדברים החשובים ביותר בכל עסק הוא נושא הגבייה. במהלך השנים האחרונות המשק הישראלי עבר לא מעט

Apple Pay בישראל: מה זה ואיך זה עובד?

לראשונה בישראל, בעלי מכשירי iPhone יכולים לשלם באמצעות הטלפון הנייד. זה קורה בעקבות השקת שירות Apple Pay בארץ, שירות שקיים בארה"ב כבר משנת 2014 ואשר

כל הזכויות שמורות 2019 © האתר בתהליך הנגשה לבעלי מוגבלויות אנו עושים כל מאמץ להשלים את הנגשת האתר! במידה ונתקלת בבעיה אנא פנה אלינו!

דילוג לתוכן