..."/>

ספארי 4 Apple Safari

חברת אפל פרסמה בסוף השבוע הודעה לעיתונות שמודיעה על חציית רף 11 מיליון ההורדות של דפדפן הספארי בגרסתו הרביעית, במהלך שלושת הימים הראשונים מאז הפצתו באופן ציבורי.

דפדפן הספארי בגרסתו החדשה מציג שיפור משמעותי מבחינת הביצועים. הדפדפן כולל מנוע Javascript חדש בשם Nitro המאיץ את עבודת התוכנה ומאפשר להריץ קוד Javascript ולטעון דפי HTML במהירות של עד פי 8 מהגרסה האחרונה של אינטרנט אקספלורר ועד פי 4 מפיירפוקס. אולם, על פי אותה השוואת ביצועים, דפדפן כרום של גוגל הוכיח מהירות גבוהה יותר.

בין התכונות החדשות של הגרסה הרביעית ניתן למצוא את ה-Top Sites שמאפשר צפייה מוקדמת באתרים מועדפים או באתרים שביקרנו בהם לאחרונה, היסטוריית גלישה חכמה המאפשרת לדפדף במהירות בין אתרים בהם צפינו, ו-Cover Flow, יכולת הגלילה לצדדים שנלקחה בהשאלה מתוכנת ה-iTunes של אפל.

חשוב לציין כי גם גרסה 4 של הדפדפן מבוססת על מנוע הדפדפן הפתוח Webkit.

כמו כן, אחד השינויים המשמעותיים שביצעה אפל בגרסה הנוכחית הוא הפרדת תהליכי הריצה של ה-Plug-Ins השונים מאלו של הדפדפן עצמו, מה שיאפשר לדפדפן להמשיך לעבוד במקרה של קריסת אחד ה-Plug-Ins שלו. תהליך דומה בוצע גם בגרסה האחרונה של דפדפן האינטרנט אקספלורר מבית מיקרוסופט.

Related posts

Top