..."/>

למה כדאי לחפש עבודה בלוח דרושים אינטרנטי?

לרשות כל מחפש עבודה עומדות כמה וכמה דרכים למצוא אחת כזו שתתאים לכישוריו: אופציה אחת היא היעזרות בחברים ומכרים (בין אם כאלה מ"העולם האמיתי" ובין אם כאלה ברשתות חברתיות ובראשן פייסבוק), אופציה שנייה היא פנייה לחברת השמה או חברת כוח אדם (שהגבולות ביניהן עשויים להיות מטושטשים לעיתים), אופציה נוספת היא חיפוש בלוחות הדרושים בעיתונים (הארציים והמקומיים) – אבל הדרך הטובה ביותר למצוא עבודה היא דרך לוח דרושים אינטרנטי.

לוח דרושים באינטרנט – בגלל המגוון

הסיבה הראשונה שהופכת את החיפוש בלוח דרושים אינטרנטי לאופציה הכדאית ביותר היא המגוון הרחב של המודעות המתפרסמות בלוחות אלה – כמעט בכל תחום שבו אתם מחפשים עבודה ובכל אזור גיאוגרפי שבו אתם שואפים לעבוד תמצאו שלל אפשרויות ומשרות פנויות, כך שהסיכויים שלכם ליהנות ממשרה חדשה תוך זמן קצר יחסית גבוהים.

בנוסף מאפשר לכם המגוון הרחב להגיע לעבודה שמתאימה לכם במיוחד, בין אם מבחינת היקף המשרה, בין אם מבחינת הגדרות התפקיד הספציפי ובין אם מבחינת מקום העבודה.

לוחות דרושים אונליין – בגלל הזמינות הטוטאלית

יתרון משמעותי נוסף של לוח דרושים מקוון הוא היותו זמין עבורכם בכל שעה משעות היממה ולאורך כל השבוע.

מי שמחפש את המשרה הבאה שלו דרך חברת השמה מגביל את עצמו לשעות העבודה שלה, וכך גם מי שמקווה למצוא עבודה באמצעות חברת כוח אדם. גם לוח דרושים מודפס פחות זמין עבורכם – אמנם תוכלו לעבור עליו בזמנכם הפנוי אך מאחר שמוסף הדרושים מודפס לרוב רק אחת לשבוע הרי שהדבר מגביל גם אתכם (מה גם שבגלל מגבלה זו רוב המעסיקים עברו לפרסם מודעות דרושים באינטרנט).

הלוח הנוח ביותר לשימוש

אמנם גם לוח דרושים מודפס מסודר לפי קטגוריות ואזורים, אולם עדיין נוחות החיפוש בלוחות דרושים אינטרנטיים גבוהה בהרבה, וניתן למיין את השפע הרב של המודעות בהתאם למספר קריטריונים (למשל היקף משרה, תפקידים ספציפיים בתוך התחום שבו אתם מחפשים עבודה, השכלה נדרשת ועוד) וכך ליהנות מחיפוש עבודה ממוקד ואפקטיבי.

יתרון נוסף ומשמעותי לא פחות של לוח דרושים באינטרנט מבחינת נוחות השימוש הוא האפשרות הקיימת בלוחות מקוונים רבים לשלוח קורות חיים למעסיק שפרסם מודעה שמעניינת אתכם בלחיצת כפתור וללא הטרחה הכרוכה בשליחת פקס (או כמובן בהשוואה להתרוצצויות בין מקומות עבודה פוטנציאליים וחברות כוח אדם).

על מנת להפיק את המירב מלוחות דרושים אינטרנטיים כדאי להיכנס אליהם בתדירות גבוהה ככל האפשר, כשאופציה נוספת ההופכת את חיפוש העבודה לנוח עוד יותר אפילו היא הגדרת סוכן חכם – כלומר איתור שוטף של הצעות עבודה העונות על הקריטריונים שאתם מגדירים, ושליחתן למייל שלכם מייד לכשהן מתפרסמות. אמנם סוכן חכם מייתר לכאורה את הצורך להיכנס אל לוח הדרושים עצמו אולם מומלץ בכל מקרה גם לגלוש אל האתר עצמו, כדי שאם במקרה ישנה מודעה אטרקטיבית שלא עברה את המסננת של הסוכן עדיין לא תפספסו אותה.

Top