..."/>

סבסוד ארוחות כהטבה לעובדים

סבסוד ארוחות לעובדים כהטבה

כל מעסיק יודע כמה חשובה כימיה טובה בינו ובין העובדים תחתיו. ישנן מגוון חברות המציעות הטבות כאלה ואחרות לעובדים שלהן. כל עסק צריך למצוא דרך כדי לשמר את היחס לעובדים שלו כדי לשמר אותם וכדי לייעל את העבודה.

איך סבסוד ארוחות עובדים תורם לעסק שלכם?

כל מקום עסקי צריך לדאוג לכך שהעובדים שלו יעבדו בצורה היעילה ביותר. כדי לשמור על העובדים שלנו מרוצים ומחוייכים בזמן העבודה אנחנו צריכים להעסיק אותם בתנאים הנכונים, תנאים מצד אחד שישתלמו לנו ומצד שני גם שישתלמו להם. אחד הדברים הבסיסיים שחייבים להיות בכל מקום עבודה הוא סבסוד ארוחות עובדים – אין דבר יותר אנושי מהצורך באוכל. רוב מקומות העבודה המסודרים מעניקים היום סבסוד לארוחת הצהריים של העובדים. אפשר לראות באופן גלוי שעובד שצריך לשלם על ארוחת הצהריים שלו מחיר מלא הוא יהיה עובד פחות מרוצה ובהתאם לכך יהיו הביצועים שלו בעבודה. חשוב לא להסתכל על סבסוד ארוחות עובדים כעל הפסד כספי – כל דבר שאנחנו עושים כדי לתת תחושה טובה יותר לעובדים שלנו רק תורם לעסק בביצועים של העובדים. יש חברות גדולות שאפילו מציעות הטבות לעובדים שלהם כגון טיולים לחו"ל במחיר מוזל כחלק מההטבות של החברה. לכן, חשוב לדאוג לזה שעובדי העסק ירגישו של"בוס הגדול" אכפת גם מהם, תהיו אנושיים, רק ככה תקבלו עובדים מסורים וחרוצים.

איך מסבסדים ארוחות עובדים?

יש מספר דרכים כדי לממש את ההטבה של סבסוד ארוחות לעובדים שלכם. הדרך הראשונה היא באמצעות כרטיס מיוחד המקנה לעובדים שלכם הנחות במקומות המוכרים מזון מהיר וכד'… הדרך השנייה היא לשכור חברת קייטרינג במקום העבודה שלכם, דבר זה דורש ממכם חדר אוכל המיועד לעובדים, מטבח ובעצם להשקיע עוד מקום. בדרך זו העובדים נהנים מאוכל זמין, בריא יותר, יכולים להתגבש יחד ועדיין לחזור לעבודה די מהר. דרך זו מתאימה יותר לחברות גדולות אשר להן יש מספר רחב של עובדי חברה. עוד דרך, והיא פחות נפוצה ומתאימה בעיקר לעסקים קטנים. לעיתים, בעל העסק יפנה למזנונים הנמצאים סביבו ויציע להם הצעה – בתמורה להנחה לעובדי החברה בעל העסק ימליץ לכל עובדי החברה לאכול במזנון שלו. חוץ מזה, אם העסק שלכם עוסק באוכל תמיד תאכלו לבשל לכם משהו במחיר מוזל.

למה לא בחינם?

כל מקום עבודה, במיוחד אלו העוסקים באוכל חייב לדווח על כל הוצאה שלו. זאת אומרת שגם אם מקום העבודה שלכם עוסק באוכל, על כל מנה שהוא מוציא, בין אם מדובר על מנת עובד או מנת למכירה הוא חייב לדווח והיא חייבת להיות ספורה. אי דיווח על מקרים כאלה יכול לסבך את המעסיק. לרוב, המחיר עבור ארוחה מסובסדת יהיה נמוך ולא יעלה על 20 ש"ח.

Top