מגזין קומפייל Comp-IL

מורי ארקין הגדיל אחזקותיו בנובולוג ל-12.2%: רכש מניות ב-37.5 מיליון שקל

כלכליסט ניר ארקין

מורי ארקין מגדיל את אחזקותיו בחברת נובולוג ארקין רכש מניות ב-37.5 מיליון שקל במסגרת הנפקת מניות פרטית שביצעה החברה אתמול (ה') לשישה גופים: הראל, ילין לפידות, מגדל, הפניקס, ארקין ואלי דהן. בסך הכל נרכשו 18% ממניות נובולוג בהקצאה. אתמול פרסם "כלכליסט" כי ארקין הודיע לאי.די.בי פתוח על מימוש האופציה לרכישת 3% נוספים ממניות כלל ביטוח בכ-83 מיליון שקל, לאחר שבמאי כבר רכש 5%.

ארקין היה הרוכש השני בגודלו בגיוס, אחרי הפניקס שרכשה מניות ב-45 מיליון שקל ועלתה לאחזקה של 12.3% בחברה. ארקין עלה מ-7.9% ל-12.2% והוא בעל המניות השלישי בגודלו והפרטי השני אחרי המייסד אודי פוזיס שמחזיק ב-29.4%. הראל ומגדל רכשו מניות ב-15 מיליון שקל כל אחת.

ובולוג, המנוהלת בידי ערן טאוס, היא ספקית שירותים למערכת הבריאות. היא מספקת, בין היתר, שירותי הפצה ולוגיסטיקה עבור חברות תרופות בינלאומיות, ושירותים בתחום האשפוז הביתי לקופות החולים ובתי החולים הממשלתיים.

באפריל האחרון חיסלה קרן פימי את אחזקתה בנובולוג כשמכרה 15% מהמניות שנותרו לה תמורת 65 מיליון שקל. פימי הצטרפה לשליטה בחברה בנובמבר 2013 כשרכשה 50% ממניותיה מפוזיס תמורת 80 מיליון שקל.

 נובולוג הונפקה בבורסה בנובמבר 2017, ופימי מכרה בהנפקה 25% ממניות החברה ב-185 מיליון שקל.

ארקין אמר: "מצאנו בנובולוג שילוב נדיר של בסיס כלכלי איתן ומתפתח בתחום הפצת תרופות, ומנועי צמיחה רבי עוצמה בתחומי הדיגיטל וטיפולי רפואה ביתיים המקטינים את העומס על מערכת הבריאות ועל בתי החולים. החלטתנו להגדיל את השקעתנו בחברה משקפת את הבטחון שלנו בהנהלתה, באסטרטגיה שלה וביכולתה לממש את הפוטנציאל העצום שלה וליישם את הידע והניסיון הנצבר בתחומים אלה גם בשווקים נוספים בעולם".

 ארקין צבר את הונו במכירת חברת התרופות אגיס לפריגו ב-2004 תמורת 800 מיליון דולר. עסקי חברת האחזקות שלו מנוהלים כיום בידי בנו ניר ארקין.

לכתבה המלאה בכלכליסט

שיתוף :

כתבות נוספות במגזין

שלחו הודעה למערכת

הכי נצפים במגזין:

איך קריפטו עוזר לקדם חופש בעולם

קריפטו הוא נכס דיגיטלי מבוזר, בעל פוטנציאל לחולל מהפכה פיננסית משמעותית. יתרה מכך, התחום המתפתח עשוי לתרום רבות לקידום חופש, פרטיות וריבונות אינדיבידואלית בכל רחבי

כמה דברים שלא ידעתם על קריפטו

קריפטו הוא אחד הנושאים החמים ביותר כרגע, לא רק בתחום הפיננסי אלא בכלל. בין אם אתם משקיעים, חושבים על זה או סתם מתעניינים בתחום, כנראה

מה כוללים שירותי סליקה לעסקים

אם אתם בעלי עסק קטן, בינוני או גדול אחד הדברים החשובים ביותר בכל עסק הוא נושא הגבייה. במהלך השנים האחרונות המשק הישראלי עבר לא מעט

Apple Pay בישראל: מה זה ואיך זה עובד?

לראשונה בישראל, בעלי מכשירי iPhone יכולים לשלם באמצעות הטלפון הנייד. זה קורה בעקבות השקת שירות Apple Pay בארץ, שירות שקיים בארה"ב כבר משנת 2014 ואשר

כל הזכויות שמורות 2019 © האתר בתהליך הנגשה לבעלי מוגבלויות אנו עושים כל מאמץ להשלים את הנגשת האתר! במידה ונתקלת בבעיה אנא פנה אלינו!

דילוג לתוכן