מגזין קומפייל Comp-IL

רשתות מחשבים

בבבבב

רשתות מחשבים הם חלק בלתי נפרד ממערך הטכנולוגיה הבסיס ביותר אשר קיים כיום בכל, חברה, עסק או משרד. במאמר זה נסביר מהי רשת מחשבים, חשיבותה וכיצד מתכננים ומקימים אותה.

מה זה רשת מחשבים בכלל?

רשת מחשבים זה אוסף של מספר מחשבים וציוד הנלווה כגון סורקים מדפסות וציוד קצה נוסף כאשר כולם מחוברים יחדיו. רשת מחשבים, מאפשרת שיתוף מידע ותקשורת בין המחשבים השונים המחוברים בתוך אותה הרשת שהוגדרה, כאשר רשת מחשבים בעיקרון עובדת על פרוטוקול tcp/ip אשר בעצם מגדיר את אותה השפה אשר המחשבים ברשת יתקשרו אחד עם השני.

החשיבות של רשת מחשבים

רשת מחשבים מאפשרת לשתף מידע ובכך להשיג יותר מהמחשב האישי מאשר רק לעבוד איתו באופן אישי – דבר זה מתבטא למשל באפשרות של העברת קבצים או בין אנשים שונים אפשרות של עבודה על אותו הקובץ משני מחשבים נפרדים בחדרים נפרדים בכלל.

מלבד שיתוף המידע, לרשתות מחשבים יש יתרונות נוספים כגון חיסכון עלויות בציוד היקפי, לדוגמא, אם במשרד ישנם 20 עובדים וכולם צריכים להדפיס אז במקום לקנות 20 מדפסות ניתן לחבר מדפסת אחת דרך רשת מחשבים ובכך לאפשר לכל עובד להדפיס מאותה מדפסת אחת, כנ"ל לגבי אחסון קבצים ומידע שאותם ניתן לעשות על שרת משותף אשר הגישה אליו מתאפשרת לכל העובדים.

סוגים של רשתות

כאשר מקימים כיום רשתות מחשבים, ניגשים לדבר ב – 2 צורות שונות.
הדרך הראשונה היא הקמת רשת קווית אשר תחבר בעזרת כבלי תקשורת את כל המכשירים לנתב (ראווטר) המרכזי אשר דרכו המנהל רשת מעביר ומשתף את המידע בין המחשבים וציוד הקצה השונה. יש להתייחס לנתב כאל משפך מידע אשר מעביר את האינפורמציה אשר מגיעה מן המחשבים ליעדן. בחברות גדולות אשר מספר העובדים ומספר המחשבים הוא רב, נהוג להשתמש ביותר מנתב אחד על מנת לשפר את מהירות העברת המידע בין המחשבים ברשת.


הדרך השנייה היא רשת אלחוטית אשר במרכזו עומד נתב אלחוטי (ללא כבלים) אשר מקבל ומשדר נותנים בצורה אלחוטית מציוד קצה אשר גם לו יש יכולות אלחוטיות.
החיסרון הגי גדול ברשת אלחוטית היא האבטחה שלה שכן חשוב ביותר לוודא שהיא מאובטחת ומוצפנת כמו שצריך וגם קשה מאוד לעלות על זה כאשר גולשים חיצוניים תופסים טרמפ על הקו האלחוטי.

סכנות וחסרונות ברשתות מחשבים
מכיוון שכל המידע שלנו הוא כיום דיגיטלי, המידע יכול להיפגע מווירוסים שונים ופריצות.
בעולם של רשתות כיום, וירוסים ותכונות פריצה למיניהן מופצות בכל מיני דרכים זדוניות אשר יכולות להזיק למחשבים ולכן חשוב תמיד לנקוט באמצעי הגנה בהתאם כגון אנטי וירוס ותוכנות אשר מותקנות ממקורות מידע אמינים בלבד.

תכנון והקמת הרשת
כאשר מקימים רשת מחשבים כיום צריך לתכנן קדימה, וזאת אומרת לחשוב על כמות ופונקציונאליות של הרשת החל ממספר האנשים שצפויים להשתמש ברשת, תכנון הבטיחות שלה והאמינות שלה.
את הדבר יש להתחיל לתכנן עוד כאשר עוברים למשרד או כאשר משפצים אותו, יש לחשוב מראש על תשתית התקשורת ולהיעזר באנשי מקצוע מנוסים על מנת להקים ולתכנן אותה בצורה הכי נכונה שאפשר לטווח ארוך.

שיתוף :

כתבות נוספות במגזין

שלחו הודעה למערכת

הכי נצפים במגזין:

איך קריפטו עוזר לקדם חופש בעולם

קריפטו הוא נכס דיגיטלי מבוזר, בעל פוטנציאל לחולל מהפכה פיננסית משמעותית. יתרה מכך, התחום המתפתח עשוי לתרום רבות לקידום חופש, פרטיות וריבונות אינדיבידואלית בכל רחבי

כמה דברים שלא ידעתם על קריפטו

קריפטו הוא אחד הנושאים החמים ביותר כרגע, לא רק בתחום הפיננסי אלא בכלל. בין אם אתם משקיעים, חושבים על זה או סתם מתעניינים בתחום, כנראה

מה כוללים שירותי סליקה לעסקים

אם אתם בעלי עסק קטן, בינוני או גדול אחד הדברים החשובים ביותר בכל עסק הוא נושא הגבייה. במהלך השנים האחרונות המשק הישראלי עבר לא מעט

Apple Pay בישראל: מה זה ואיך זה עובד?

לראשונה בישראל, בעלי מכשירי iPhone יכולים לשלם באמצעות הטלפון הנייד. זה קורה בעקבות השקת שירות Apple Pay בארץ, שירות שקיים בארה"ב כבר משנת 2014 ואשר

כל הזכויות שמורות 2019 © האתר בתהליך הנגשה לבעלי מוגבלויות אנו עושים כל מאמץ להשלים את הנגשת האתר! במידה ונתקלת בבעיה אנא פנה אלינו!

דילוג לתוכן