מגזין קומפייל Comp-IL

250,000 דולר עבור תולעת

מיקרוסופט מבטיחה רבע מיליון דולר למי שיספק מידע שיביא ללכידתו של יוצר וירוס התולעת Downadup
חברת מיקרוסופט מציעה פרס של 250,000 דולר למי שימסור מידע שיביא ללכידתו והרשעתו של כותב וירוס התולעת Conficker (הידוע גם בשם Downadup), שזורע הרס ברשתות מחשבים בעולם בחודשים האחרונים.

על פי ההצהרה ששחררה מיקרוסופט, הפרס משקף את הכרתה של החברה בכך שיצירת הוירוס היתה "התקפה נפשעת" ושהיא מעוניינת לסייע לרשויות בתפיסת הפושעים האחראיים לה. הצעתה של מיקרוסופט תקפה בכל העולם.

במקביל, מיקרוסופט הכריזה על הקמת "יחידה מיוחדת", בשותפות עם שורה ארוכה של חברות וארגונים אקדמיים, במטרה להילחם בתולעת-העל. בקואלצית המלחמה בתולעת חברות ICANN ,Verisign , AOL, סימנטק, F-Secure וגורמים נוספים.

"תולעת העל", המכונה Conficker או Downadup, מנצלת פירצת אבטחה במערכות חלונות שהתגלתה לראשונה כבר באוקטובר 2008. מיקרוסופט פירסמה זמן קצר לאחר מכן טלאי אבטחה שחוסם את פעולת התולעת. למרות זאת, מחשבים רבים ברחבי העולם נשארו לא-מעודכנים ולכן חשופים לפגיעה.

בתחילת השנה חלה "התפרצות" של מגפת Downadup, כאשר לפי דיווחי חברות אבטחה, הוירוס הדביק 6.5 מיליון מחשבים בתוך ארבעה ימים. התולעת לא האטה מאז: על פי דיווח יצרנית האנטי-וירוס סימנטק, בימים האחרונים הודבקו בממוצע יותר משני מיליון מחשבים ליום בגירסאות שונות של התולעת.

קרדיט:NANA10

שיתוף :

כתבות נוספות במגזין

שלחו הודעה למערכת

הכי נצפים במגזין:

איך קריפטו עוזר לקדם חופש בעולם

קריפטו הוא נכס דיגיטלי מבוזר, בעל פוטנציאל לחולל מהפכה פיננסית משמעותית. יתרה מכך, התחום המתפתח עשוי לתרום רבות לקידום חופש, פרטיות וריבונות אינדיבידואלית בכל רחבי

כמה דברים שלא ידעתם על קריפטו

קריפטו הוא אחד הנושאים החמים ביותר כרגע, לא רק בתחום הפיננסי אלא בכלל. בין אם אתם משקיעים, חושבים על זה או סתם מתעניינים בתחום, כנראה

מה כוללים שירותי סליקה לעסקים

אם אתם בעלי עסק קטן, בינוני או גדול אחד הדברים החשובים ביותר בכל עסק הוא נושא הגבייה. במהלך השנים האחרונות המשק הישראלי עבר לא מעט

Apple Pay בישראל: מה זה ואיך זה עובד?

לראשונה בישראל, בעלי מכשירי iPhone יכולים לשלם באמצעות הטלפון הנייד. זה קורה בעקבות השקת שירות Apple Pay בארץ, שירות שקיים בארה"ב כבר משנת 2014 ואשר

כל הזכויות שמורות 2019 © האתר בתהליך הנגשה לבעלי מוגבלויות אנו עושים כל מאמץ להשלים את הנגשת האתר! במידה ונתקלת בבעיה אנא פנה אלינו!

דילוג לתוכן