..."/>

יום המעשים הטובים – הצלחה בכל העולם

יום המעשים הטובים

בטח יצא לכם לשמוע בשנים האחרונות על יום המעשים הטובים ולא ממש הבנתם מה זה. אז יום המעשים הטובים הוא יום בו אלפי אנשים וארגונים ברחבי העולם עושים מעשה טוב ועוזר לזולת. זה יכול להיות טיפולי רפואה משלימה בהתנדבות, עזרה לקשיש לחצות את הכביש, עזרה בעבודות הבית ועוד.

קצת עם יום המעשים הטובים

יום המעשים הטובים התחיל בישראל כמסורת לפני 13 שנים ע"י שרי אריסון והפך עם השנים ליום בינלאומי , יום זה מאחד מדינות רבות בעולם לעזור למען הזולת והסביבה. מיליוני אנשים ברחבי האולם וארגונים שונים נרתמים ליום זה ועושים מעשה טוב בהתנדבות. המסר העיקרי של יום זה הוא לעשות טוב לזולת ולסביבה ללא כל תגמול וזאת על מנת להעלות חיוך על פניו של נזקק ולגרום לו להרגיש שהוא נחוץ ביותר ליקום ובכלל. באמצעות יום המעשים הטובים ניתן להעניק מהטוב שיש בעולם לאנשים נזקקים ולגרום להם לחייך למרות הקשיים שהם חווים ביום יום.

אילו פעולות התנדבות כולל יום המעשים הטובים?

ביום המעשים הטובים נרתמים ארגונים ואנשים רבים על מנת לבצע מעשים טובים לנזקקים. פעילויות ההתנדבות יכולות להיות החל מטיפולי רפואה משלימה, או הזמנה של קרוב משפחה לארוחת צהריים, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים שונים למען החברה והסביבה כמו: שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, ניקיון חופים, ימי כיף לאוכלוסיות נזקקות, הקמת גינות קהילתיות ועוד. המשתתפים ביום המעשים הטובים כוללים נשים וגברים צעירים ומבוגרים כאחד. כולם מתלכדים למען מטרה משותפת של עשיית טוב למען האחר ולסביבה בה אנו חיים.

כמה אנשים משתתפים ביום המעשים הטובים?

אם נסתכל על שנים קודמות למעלה מ-1800 חברות עסקיות לוקחות חלק ביום המעשים הטובים, מדובר על מספר גדול שכולל בין היתר את כל הרשויות בישראל והיישובים הערביים, אלפי סטודנטים, חיילים ואף בני נוער ועוד. בשנה הנוכחית צפויים כ-2.4 מיליון אנשים להתנדב ליום זה, עלייה משמעותית ביחס לשנים קודמות.

מטרת יום המעשים הטובים

המטרה העיקרית של יום זה הוא לעשות טוב לאחר. ביום זה אנו שוכחים לרגע מעצמנו והמטרות שלנו ועוזרים לאנשים נזקקים שצריכים עזרה על מנת להעלות חיוך על שפתיהם. ההתנדבות של יום זה תורמת לאותו מתנדב סיפוק אדיר שהוא עוזר לאדם ומעלה חיוך על שפתיו למרות הקושי שהוא חווה בחיי היום יום. יום זה בא להראות שאנו כעם דואגים גם לאנשים נזקקים ועושים להם טוב על הלב וכן לסביבה. הסיפוק האדיר מהעזרה לנזקקים עושה טוב למתנדבים ומדרבן אותם להמשיך עם יום המעשים הטובים במהלך השנה. הודות ליום זה ניתן להתגאות בנו כמדינה שיודעת לעשות טוב במהלך כל השנה גם לאנשים הנזקקים שעוברים חיים קשים ולהראות להם שיש אור בקצה המנהרה.

Top