..."/>

קניית מלגזות יד שנייה – לחסוך בעלויות

מלגזות יד שנייה

אם גם אתם בעלי עסק, סביר להניח שהמלגזה נחוצה לכם כדי לייעל את זמני העבודה ואת כמות העובדים. המלגזות משמשות אותנו לצורכי העברת משא ממקום למקום בטווח המפעל שלנו, להרמת מוצרים למקומות גבוהים ועוד… היום ניתן לרכוש מלגזות חדשות או מלגזות משומשות במגוון דגמים שונים ובטווח מחירים רחב. מהם היתרונות ברכישת מלגזה יד שנייה? האם כדאי לרכוש מלגזה משומשת או מלגזה חדשה?

מהי מלגזה?

המלגזה היא כלי רכב שמטרתו העיקרית היא העמסת ותובלת משאים למרחקים קצרים, פעולה זאת נעשית באמצעות זרועות הפלדה שעל המלגזה. המלגזה משמשת מפעלי ייצור, סדנאות עבודה, מפעלים ומחסנים. כל מלגזה יכולה להרים משקל מסוים, זאת יש לבדוק בעת הקנייה, המטרה העיקרית של המלגזה היא להרים משקלים כבדים שאין אדם רגיל יכול להרים. לכל דגם של מלגזה גודל שונה, מרבית הגדלים של המלגזות יהיו קטנים, כיוון שהיא מיועדת גם למקומות צפופים. 

חיסכון בעלויות 

מלגזות יכולות להיות מוצר יקר. עולם המלגזות הוא יחסית רחב, יש מספר חברות שונות המציעות לנו דגמים שונים אשר כל מלגזה ייעודית למטרה אחרת. יש מלגזות חשמליות, יש מלגזות ידניות ועוד… הבחירה הנפוצה ביותר היום היא המלגזות החשמליות, המחירים עבור המלגזות החשמליות מאוד נוחים לכיס של היצרן, בנוסף, כדי להיות רשאי לנהוג ולתפעל את המלגזה עליכם להוציא רישיון למלגזה – הרישיון למלגזה נעשה בדרך מאוד פשוטה, מדובר על סך הכל יומיים של השקעה בין שיעורים עיוניים ובין שיעורים מעשיים וכבר אז ניתן לגשת למבחן המעשי. רכישה של מלגזה משומשת יכולה לחסוך לנו לא מעט כסף. מכיוון שלמלגזות יש בלאי מאוד נמוך, אין בעיה לרכוש מוצר משומש ולאו דווקא מוצר חדש. מדובר על מוצר שלא נוסע למרחקים גבוהים מדי ועם טיפול נכון סביר להניח שהמוצר כלל לא יראה מוסך מבעד לטיפולים הסטנדרטיים. ניתן היום לרכוש מלגזות יד שנייה במחירים מופחתים בצורה משמעותית לעומת המלגזות החדשות. כמו כן, חשוב מאוד שגם הרכישה של המלגזה המשומשת תעשה בצורה אחראית וממקום אמין. לכן, מומלץ לרכוש דווקא מחנויות יצרן ויבואן את המוצר – חנויות אלה מוכרים גם מוצרים שכבר עברו שימוש ולא רק כלי רכב חדשים. כאשר אנחנו רוכשים מאנשים פרטיים יש לנו פירוט מאוד מצומצם אודות העבר של כלי הרכב. 

כמה זה עולה לי?

המחירים של המלגזות משתנים בהתאם לדגם ובהתאם לסוג המלגזה, המחירים אינם גבוהים ברוב המקרים בהשוואה לכלי רכב אחרים. כאשר אנחנו בוחרים לרכוש את המוצר לאחר שעבר שימוש המחיר מופחת בצורה משמעותית וניכרת. לכן, מומלץ לרכוש מוצר יד שנייה. חשוב לא לשכוח לבדוק את כל הטיפולים אותה עברה המלגזה או אם יש תקלות שחזרו על עצמן מספר פעמים.

Top