..."/>

למה כדאי ללמוד בישראל את תחום ההייטק

לימודים בישראל של תחום ההיי טק – על מה ולמה?

תחום ההיי טק צבר בעשור האחרון תנופה אדירה, לא רק האינטרנט הפך לחלק מרכזי בחיינו אלא כמעט בכל דבר בחיינו יש רכיב שיוצר על ידי טכנולוגיה עילית. בין אם מדובר בחומרה, תוכנה או שילוב של השניים הרי שההיי טק נותן את אותותיו כמעט בכל מקום. על כן אין להתפלא שכל כך הרבה אנשים מתעניינים בתחום ההי טק ומתלבטים אילו לימודים בישראל ואף בעולם יקדמו אותם באופן הטוב ביותר בכדי שבעתיד יוכלו להשתלב במגזר זה. זוהי כמובן חשיבה נכונה והגיונית, ההיי טק הוא המחר של שוק העבודה ועל כן נראה שאין דבר נכון מלבחור במסלול לימודים זה.

מה היתרונות של לימודי היי טק?

לימודים בישראל של תחום ההיי טק טומנים בחובם יתרונות רבים וקורצים עקב כך לרבים וטובים. עבודה במגזר ההיי טק טומנת בחובה עניין, כסף רב ואפשרויות קידום רבות דברים אשר סביר שבעתיד רק ילכו וישתפרו. ישראל נמצאת בחזית הטכנולוגית בעולם מה שמעמיד את לימודי ההי טק בארץ גם כן בחזית הטכנולוגית. כך בהחלט יתכן שאחד מהסטודנטים כיום בישראל יהיה מוביל עולמי בתחומו או יזם סטארט אפ מוצלח במיוחד אשר הטביע את חותמו על הכלכלה העולמית.

ברצוני לעסוק בהיי טק, באיזה תחום כדאי לבחור?

מכיוון שמגזר ההיי טק הוא כה רחב ונוגע לתחומים כה רבים הרי שישנו שוני בין לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת חשמל או לימודי היי טק אחרים. למעשה כאשר אנו שואלים אילו לימודים עדיפים ומה ישרת אותנו בעתיד בצורה הטובה ביותר עלינו לדעת באיזה תחום בהיי טק אנו רוצים לעסוק. אם תחום התוכנה מושך אותנו הרי שלימודי מדעי המחשב יספקו לנו עניין רב יותר, לעומת זאת אם אנו מעוניינים בתחום החומרה סביר יותר שנבחר בהנדסת חשמל. הגדולה של לימודים בישראל של לימודי היי טק היא שניתן ללמוד את כל התחומים הללו ברמה הגבוהה ביותר ובמגוון של מוסדות מצוינים. חשוב לומר כי כיום ניתן להגיע למקצועות ההיי טק גם ממקצועות שאינן טכנולוגיים במלוא מובן המילה, כגון מנהל עסקים או פסיכולוגיה ואף מדעי המוח.

לימודי היי טק – מתאים גם למחפשי הקריירה השנייה

לימודים בישראל של מקצועות ההיי טק למיניהם אפשריים לא רק למי שהשתחרר מהצבא ומעוניין להתחיל את חיוו, אלא גם למי שמחפש שינוי כיוון וקריירה חדשה. שלל התוכניות הקיימות כיום בשוק מאפשרות להתאים את מערכת השעות של הלימודים גם לאנשי משפחה וקריירה וכך גם הם יוכלו בעתיד להשתלב במגזר ההיי טק. העובדה שמדובר במקצוע המוביל של המאה ה-21 הופכת תחום זה לכדאי גם לאלו שמעוניינים להחליף את הקריירה שלהם ורוצים להתחיל בדף חדש. הגדולה של מגזר ההיי טק היא שהשמיים הם הגבול, בין אם אתה מתחיל את חייך המקצועיים ובין אם אתה באמצע החיים.

המאמר מוגש בחסות האתר המוביל ללימודים בישראל: http://www.elimudim.co.il/

Top