..."/>

4.1 פריצה לאייפון

חברי קבוצת ה- Dev Team הודיעו שיש בידיהם את הכלים כדי לפרוץ את הגרסה החדשה שאפל שיחררה למכשירי האייפון והטאץ' והיא אפילו תתאים לאייפון 4 ולאייפד.

MuscleNerd, דובר ה- Dev Team שיחרר הודעה בטוויטר לפיה האקר בשם pod2g מצא פירצת Bootrom בגרסה 4.1 שתאפשר לפרוץ את הגרסה החדשה ששוחררה רק אתמול. MuscleNerd משבח גם את ההאקר p0sixninja מקבוצת ה- Chronic Dev שניסה אף הוא למצוא פירצה בגרסה 4.1 מאז שהיא שוחררה בגרסאות הבטא המוקדמות שלה. ההאקר pod2g שמצא את הפירצה על גרסאות הבטא של 4.1, בדק את הפירצה גם על גרסה 4.1 הסופית שאפל שיחררה אתמול ומצא שהפירצה אותה הוא מצא עובדת גם עליה.

לאחרונה הודיעו ה- Dev Team ש- Comex עובד באופן פעלתני על מציאת פריצה עבור גרסה 4.1 ושככל הנראה הוא מצא פריצת Userland (בסגנון ספיריט או jailbreakme) עבור הגרסה החדשה. אולם על פי הנראה הפירצה אותה מצא pod2g היא פריצה מבוססת פירצת חומרה במכשירי ה- iOS מה שיאפשר לחברי ה- Dev Team לשחרר פריצה יציבה יותר שלא תהיה תלויה בגרסה אלא בחומרה ולכן יהיה מספיק לבצע התאמות קלות בלבד כדי להתאים את הפריצה לגרסאות שאפל תשחרר גם בעתיד.

בנוסף על פי הנראה הפירצה תעבוד גם על מכשיר האייפוד טאץ' דור 4 שהושק באופן רשמי על ידי אפל רק אתמול וכן גם על האייפד. מקור באתר BGR מדווח שמאחר והפירצה מבוססת Bootrom והיא לא פריצת UserLand (כמו Spirit או JailbreakMe) כדי שאפל תסגור את הפירצה הזו היא תצטרך לבצע שינויי חומרה משמעותיים (ככל הנראה גרסה פיזית חדשה של רכיבים ו/או מעבדים) ברכיבי המכשירים מאחר וביצוע עדכון פשוט לבוטרום של המכשירים לא יספיק.

בינתיים כדאי להמנע מלשדרג לגרסה 4.1 שחוסמת את פריצת JailbreakMe ומשדרגת את גרסת המודם (5.14 למכשירי 3G/3Gs וגרסה 02.07.01 במכשירי האייפון 4).

היא כבר כאן…

Related posts

Top